УФЦ пушти ново промо видео за Хабиб и Мек Грегор (ВИДЕО)

УФЦ продолжува да нè преплавува со нови и нови промоции за претстојната борба за титулата во лесна категорија меѓу непобедениот Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор.

Дана Вајт очекува ова да биде најголемата борба во историјата на организацијата, а сите се надеваат дека нема да има повлекување во последен момент.

Вчера, стана јасно дека и двајцата ќе се соочат на прес-конференција која ќе се одржи на 20 септември во Њујорк и ќе биде само за медиумите.

Проверете ја новата промоција која УФЦ.

.

print