УФЦ застана во одбрана на Ронда, со одговор до Мејведер: Таа нема потреба од 12 рунди!

ronda-rousey-ufc purpur

По сè изгледа дека UFC ќе направи се што е потребно, за да ја зашти „златната“ девојка, Ронда Русеј, од нападите Флојд Мејведер. Организацијата го искористи својот профил на социјалната мрежа, за да му пуштат зајадлив коментар на адреса на боксерот:

 „Таа нема потреба од 12 рунди“!

 #SheDontNeed12Rounds @RondaRousey pic.twitter.com/UKBmEAQXBJ

— UFC (@ufc) August 7, 2015

print

Можеби ќе ви се допадне...