Утре во Прага: Европа – Куба, Дамир Плантиќ против олимпискиот првак Ла Круз (ВИДЕО)

Утре во Прага се среќаваат бокс репрезентациите на Европа и Куба, честа на овој регион, односно Регионалната лига ќе ја брани Дамир Плантиќ од Сесвете од Загреб кој во саботата настапи за Регионалниот тим против Италија во Подгорица, при што извојува победа.

Плантиќ ќе се бори против актуелниот олмписки и четирикратниот светски првак Хулио Цезар ла Круз. Хрватот вели дека ако сака победа над олимпискиот шампион ќе мора да го нокаутира. Ла Круз се подготвува во Прага. Може да ја видите видео снимка од неговиот тренинг.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...