Усик ја посети соблекувалната на Манчестер Сити по победата над Манчестер Јунајтед (ФОТО/ВИДЕО)

Апсолутниот светски боксерски шампион во лесно-тешка категорија Александар Усик лично им честиташе на играчите на Манчестер Сити по победата над Манчестер Јунајтед со 3-1.

Еден ден претходно, Усик го победи на Манчестер Јунајтед арена Тони Белју со нокаут во 8-мата рунда.

Усик ја посетил соблекувалната на „Граѓаните“, а играчите не ја пропуштија можноста да се фотографираат со него, вклучувајќи го и сонародникот Александар Зинченко, кој е фудбалер на Сити, како и менаџерот на тимот Џозелин Гвардиола.

.

print