Усик и Белју на отворен тренинг во Манчестер (ВИДЕО)

Александар Усик (15-0, 11 КО) и Тони Белју (30-2-1, 20 КО) во Манчестер го одработија отворениот тренинг пред борбата во сабота за титулата светски шампион во лесно-тешка категорија.

31-годишниот Украинец на гостински терен прв пат ќе влезе во рингот како неоспорен шампион и вкупно шести пат ја брани светската титула.

.

print