Уникатно: Близнаци се пласираа во финалето на Европското првенство во бокс (ВИДЕО)

За прв пат во историјата на европските првенства во бокс двајца браќа близнаци се пласираа во финалето. Англичаните Лук и Пат Меккормак ќе се борат за титулите во соодветните во категории до 64 и до 69 кг.

Тие покажаа одлични борби до моментов и се сметаат за фаворити. Двајцата Англичани се дел од одделението на тимот кој има вкупно рангирани 7 боксери. Со по четворица претставници во битките за златото се Русија и Украина.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...