Убиен е Рајан Џимо

ryan jimmo pokrajac-estherlin

Поранешниот борец на УФЦ, Рајан Џимо, е жртва на убиство.

Полицијата во канадскиот Едмонтон истражува убиство со превозно средство, по што сторителот избегал од местото на злосторството.

Полицијата вели дека имало конфликт на двајца возачи на паркингот H2O ланџ околу 02:15 во утринските часови. 34-годишниот Џимо прв и пришол на луѓето во пикапот. Кога почнал да си заминува, осомничениот возач на другото возило забрзал и го удрил пред да избега. Почина во болница.

Во возилото на осомничениот биле две лица, белци.

Тој направи седум борби за УФЦ и постигна четири победи, вклучувајќи ги и оние против Игор Покрајац и Ентони Перош со нокаут за 7 секунди, и 3 порази. Тој беше отпуштен по поразот со судиска одлука од Фрацимар Баросо во мај 2015 година и од тогаш не се бореше.

Во својата кариера тој имаше 19 победи и 5 порази. Ги победуваше поранешниот првак на Белатор, Емануел Њутн, Сокоуџоу Вилсон Гуве и Марвин Истман.

H2o landz

print

Можеби ќе ви се допадне...