Три сребра и две бронзи за Горила на „Балкан бест фајтерс“ во Ниш (ФОТО)

КБК Горила предводен од Иле Ристески на Меѓународниот кик бокс куп „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, освои 5 медали – 3 сребрени и 2 борнзени.

Медалите ги освоија Душан Чимев (– 81 кг, лоу кик), Мите Ашкилов (81 кг, К-1) и Филип Соколовиќ (69 кг, кик лајт) сребрени медали, а Филип Сливјаноски (74кг кик лајт, 75 кг, лоу кик) освои две бронзи.

„Задоволни од постигнатиот резултат, иако можевме и подобро, но тоа го оставаме за следното натпреварување. Горд сум на вас момци“, вели тренерот Ристески.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...