Тренинг на Ентони Џошуа (ВИДЕО)

enthoni joshua trening

Ентони Џошуа (16-0, 16 КО) брзо стана едно од најголемите имиња во светот на боксот.

26-годишниот боксер од Ватфорд во април со нокаут во втората рунда против Чарлс Мартин стана ИБФ светски шампион во тешка категорија. Олимпискиот победник во Лондон на 25 јуни ја чека на првата одбрана на титулата против Доминика Бризил.

Видете го она што го прави светски шампион.

https://youtu.be/gq3BzXr_STo

print