ТКД Тигри имаше спаринг со Астерикс во Ниш (ФОТО)

Таеквондо клубот Тигри со неколку свои репрезентативци учествуваше на спаринг тренинг со ТКД Астерикс во Ниш.

„Активностите на клубот продолжуваат и викендов што доаѓа на домашен терен, а веќе во март стартуваме со меѓународните натпревари за оваа сезона“, вели тренерот Александар Ефтимов, носител на мајсторски појас 4 дан и доадава:

„Задоволен сум од формата на своите натпреварувачи, со тоа што соработката со клубовите од странство ќе продолжи и во иднина, се со цел да се постигнат подобри резултати“.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...