Тито Ортиз: Во УФЦ крчкаат средба Крис Киборг-Ронда Русеј на стадион

tito-ortiz-smile

Поранешниот борец на УФЦ во полутешка категорија, Тито Ортиз, изјави дека организацијата и понудила на Крис Киборг да се соочи Ронда Русеј во супер меч, што ќе се одржи на стадионот на Далас Каубојс во Тексакс. Објектот е со капацитет од 85 илјади места. 

Тито Ортиз е поранешен менаџер на Крис Киборг и е во многу добри односи со неа, и по сè изгледа дека информациите доаѓа од самиот извор.

„Вчера разговарав со Крис (Џастино) и таа ми навести дека следната нејзина средба може да биде на стадионот на Далас Каубојс. Тоа и го понудиле од УФЦ. Лично, како пријател, ја советував да го прифати предлогот, бидејќи нема да има подобра шанса од таа.

Сега сè е во рацете на Ронда и нејзиниот тренерски штаб.

Дана Вајт во неколку наврати изјави дека ако Крис ја симне килажата до бантам категоријата, за него нема да има проблем да го организира овој меч“.

print

Можеби ќе ви се допадне...