Тајсон Фјури ја прослави победата со илјадници фанови во дискотека (ВИДЕО)

Поранешниот светски шампион во бокс Тајсон Фјури ја забележа 28-та победа во кај тешките откако го нокаутира Том Шварц уште во втората рунда во Лас Вегас. За жал, тоа не се случи пред полни трибини.

https://www.instagram.com/p/Bywg6d4l_AA/

Очекувано Британецот направи огромно шоу за фановите како при излегувањето, така и за време на мечот, а на крајот најде лесен пат до победата и чек на 13,5 милиони долари. По средбата беше време за забава.

https://www.instagram.com/p/Byx4rxvAZsl/?utm_source=ig_embed

Кралот на Ромите ја посети локалната дискотека во „Градот на пороците“. Таму тој се забавувашесо огромен број на луѓе кои моќно го скандираа неговото име и се радуваа на неговата победа над германскиот боксер.

https://www.facebook.com/watch/?v=658754477961034

На крајот на средбата Фјури објави кога ќе биде следниот меч и кога ќе го видиме долгоочекуваниот реванш со Дионтеј Вајлдер.

https://www.instagram.com/p/ByyFB9qB9Xq/?utm_source=ig_embed
print