Тајсобн Фјури од Олд Трафорд порача дека сака таму да биде реваншот со Вајлдер

Големиот навивач на Манчестер Јунајтед, Тајсон Фјури, синоќа го слењдеше дербито со Арсенал на „Олд Трафорд“, најави дека посакува реванш со Дионтеј Вајлдер и тоа на стадионот во Манчестер.

„Френк Ворен сака да биде на Емирати, а јас велам не, нека биде реваншот на Олд Трафорд“, порача Фјури, кој пред мечот даваше изјава околу дербито.

Тој не беше задоволен од одлуката на судиите на мечот со Вајлдер, сметајќи дека е многу оштетен и дека вусшност тој е победникот.

 

print