Таеквондо репрезентацијата ги почнува борбите за медали на Балканското првенство

Таеквондо репрезентацијата од денеска до недела учествува на Балканското првенство во Едрене, Турција.

Селекцијата настапува со 19 натпреварувачи во сите возрасни категории кој го предводи претседателот на МТФ Борче Костовски. Од стручниот штаб очекуваат успеси на нашите натпреварувачи, како и на минатото Балканско првенство, односно повеќе златни медали.

На шампионатот учествуваат натпреварувачи од 10 држави. Утре настапуваат сениорите и кадетите, а во недела јуниорите.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...