Таајрон Спонг славеше со нокаут во Чеченија (ВИДЕО)

tyrone spong vo grozni

По неколку одложувања Тајрон Спонг се врати во рингот на Ахмат фајт шоу во Грозни.

На андеркарт настанот во која мечот за светската титула во ВБА го п редводеа Руслан Чагаев и Лукас Браун, Суринамецот славеше со технички нокаут во втората рунда против претходно непоразениот Грузиец Давид Гогијашвили (12-1, 8 КО). На спонд ова му е трета победа со нокаут во професионалниот бокс во исто толку борби.

„Кралот на рингот“ првично требаше да се бори против 29-годишниот Грузиец Шалва Јомарддашвили (46-15-2, 35 КО).

https://youtu.be/g5THLk6bb_k

print