Стивен Сигал е број 10 во ФК Партизан од Белград (ФОТО)

Stiven sigal denska vo Blegrda

Легендарниот актер и мајстор на боречките вештини, пред се на аикидо, Стивен Сигал, денес го посети ФК Партизан од Белград, Србија, каде што му беше подарен дрес на клубот со бројот 10.

Stiven sigal partizan

Сигал денес претстојува во Белград и во склоп на тоа го посети познатиот фудбалск клуб, каде што беше запознаен со неогвата историја и трофејност.

print

Можеби ќе ви се допадне...