Сребро за Аврамовски, бронза за Стаменов на „Босна опен“ Г-1 турнирот

Марко Аврамовски (-59 кг, јуниори) и Филип Стаменов (-73 кг, јуниори) се закитија со сребрен и бронзен медал Меѓународниот таеквондо турнир „Босна опен“ од Г-1 серијата.

Аврамовски во финалето зауби од Керим Омербеговиќ од ТК Нови Град Сараево.

Ова  е добар вовед за репрезентативците од Бутел пред утрешните натпревари во сениорска конкуренција, односно настапите на Филип Додевски и Анамарија Георгиевска,на кои с есобираат поени за Олимписките игри во токио 2020 година

print