Сребрен медал за Бобан Данов на Европското првенство во кураш

Сребрен медал за Бобан Данов на Европското првенство во кураш во Истанбул-Турција во  категоријата над 100 килограми.

Во финалето штипјанецот Данов не успеа да ја помине и последната препрека до европската титула, беше поразен од репрезентетативец на Украина.

Данов претходно ги совлада претставниците на Велика Британија, Азербејџан и Романија.

Ipon.mk/ В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...