Соочување на Хант и Олејник во очи на двобојот во Москва (ВИДЕО)

УФЦ во сабота ќе го одржи првиот настан во Русија.

Во главната борба на УФЦ Фајт најтa 136 во Москва, Марк Хант се бори со домашниот претставник Алексеј Олејник.

Русинот во последната борба во мај го победи Жуниор Албини во правта рунда со сабмишн, додека Кертис Блајдес го победи со технички нокаут во ноември минатата година. Хант загуби од Блајдес во последната битка во февруари.

На настанот своето деби ќе го има Стефан Секулиќ. Српскиот борец се сретнува со поранешниот шампион М-1 во средна категорија на Рамадан Емеев.

Никита Криов во повратничкиот меч силите ќе ги одмери со Јан Блачовиц, додека поранешниот шампион во тешка категорија Андреј Арловски се бори со Шамил Абдурахимов.

УФЦ Фјат најт 136
Марк Хант – Алексеј Олејник
Јан Блачовиц – Никита Крилов
Шамил Абдурахимов – Андреј Арловски
Тијаго Алвес – Алексеј Кунченко
Омари Ахмедов – C. Б. Долавеј
Петр Јан – Џин Со Син
Кајан Џонсон – Рустам Хабилов
Дезмонд Грин – Маирбек Таисумов
Магомед Анкалаев – Марсин Прачнио
Џордан Џонсон – Адам Јандиев
Рамазан Емеев – Стефан Секулиќ
Мераб Двалишвили – Терион Варе

.

print