Соочување на Головкин и Мартиросјан (ВИДЕО

Ванес Мартиросјан (36-3-1, 21 КО) се согласи да го замени Канело Алварез во мечот со Генади Головкин (37-0-1, 33 КО).

31-годишниот Ерменец на мај 5 во Стуб хаб центарот во предградието на Лос Анџелес ќе го предизвика светски шампион во средна категорија.

Не се борел од мај 2016 година кога со едногласна одлука на судиите изгуби од Ерисланди Лара во борбата на титулата во супервелтер (полусредна) категорија на ВБА.

Мартиросјан работел на отворениот тренинг работеше со тренерот Едмонд Тарверди, кој претходно работеше со поранешната УФЦ шампионка Ронда Русеј.

Потоа се соочи со ГГГ.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...