Сите Американци елиминирани на Светското првенство во бокс во Доха

amerikancite eliminirani os SP vo Doha

На Светското аматерско првенство во бокс во Доха нема повеќе американски претставници.

Третиот ден од натпреварувањето елиминирани се двајца Американци. Сренистот Ентони Кембел загуби во 2. коло со поделена одлука на судиите од Еквадорецот Марла Делгадо Суарез, додека рускиот тешкаш ЕвгенијТишенко го елиминира Џошуа Темпел со едногласна одлука. Така, од конкуренција испаднаа сите четворица Американци.

Пред нив, Нико Хернандез беше поразен во полумува категоријата од Ирецот Брендан Ирвин, додека полутешкашот од Мароко, Хасан Саад, го победи Стив Нелсон.

print

Можеби ќе ви се допадне...