Сент Пјер посака меч Сталоне – Ван Дам во октагонот?

Една од легендите на ММА, Жорж Сент Пјер, побара да има борба во октагонот меѓу познати личности. Како пример за евентуален дуел беа посочени Силвестер Сталоне и Жан Клод Ван Дам. Холивудските ѕвезди кои со децении снимаат во акциони филмови.

Покрај тоа, Ван Дам се пошегува со Сталоне, па дури и го имитираше.

„УФЦ има потреба масовно да привлече публика. Треба да видиме луѓе кои се популарни меѓу сите, а не само меѓу приврзаниците на мешани боречки вештини. Ајде да да ги усогласиме спортот со шоуто. Би поддржал меч меѓу Жан Клод Ван Дам и Силвестер Сталоне“, рече Сент Пјер.

.

print