Свансон го победи Крон Грејси, Једрзејчик славеше во главната борба на вечерта (ВИДЕО)

Откако загуби три од последните четири борби, Јоана Једрзејчик (16-3, 10-3 УФЦ) славеше во главниот меч на УФЦ настанот во Тампа.

https://twitter.com/FqMMA/status/1183208684253536256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fcub-swanson-pobedi-kron-gracie-v-brutalna-bitka

Поранешната шампионка во сламка категорија со едногласна одлука на судиите ја победи Мишел Ватерсон (17-7, 5-3 УФЦ) – 50-45, 50-45, 49-46.

 Во битката на вечерта, Куб Свансон (26-11, 11-7 УФЦ) со едногласна одлука го совлада синот на легендарниот Риксон Грејси, Крон (5-1, 1-1 УФЦ).

Останатите бонуси од 50.000 долари за изведба на вечерта ги собраа велтерашот Нико Прајс кој го нокаутира Џејмс Вик во прваоа рунда, како и Марлон Вера кој во мечот во бантам во третата рунда го запре Андре Евел. На Вера ова му е пета последователна победа, а тпритоа собра и три бонуси.

print