Сајра Морина тримуфираше во Коња-Турција (ФОТО)

sajra Morina so zlatniot medal Konja 2016

Сајра Морина освои златен медал на 6. Игри за деца од Румелија во Коња, Турција, во категоријата над 54 килограми во кадетска конкуренција.

Sajra Morina na piedestal Konja 2016

Каратистката на Форца имаше три победи до првото место. Најпрво ја победи конкурентката од Азербејџан со 10-0, потоа натпреварувачката од Турција со 8-0 и во финалето победи 4-0 турска претставничка.

Ipon.mk/В. Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...