Рој Џонс победи во родниот град (ВИДЕО)

roy jones mur

Рој Џонс Јуниор (64-9, 46 КО) се врати во рингот во родната Пенсакола, Флорида.

47-годишниот поранешен светски шампион во четири тежински категории со едногласна одлука на судиите по 10 рунди го победи Родни Мур (17-12-2, 7 КО). Сите тројца судии резултати во натпреварот 100-90.

Мур во мечот влезе со девет последователни порази и непобедил од 2002 година.

https://youtu.be/rTK4w3qG8Go

print