Роналдо станува секундант на Хабиб Нурмагомедов (ФОТО)

ММА ѕвездата Хибиб Нурмагомедов го покани Кристијано Роналдо да биде секундат на некој од неговите следни мечеви.

Португалецот не ја крие страста за боречки спортови.

https://www.facebook.com/Cristiano/posts/10156200884362164

Роналдо доби покана да биде дел од штабот на Хибиб Нурмагомедов, но под услов да не е зафатен со својата фудбалска кариера и да може да патува на ММА двобој.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...