Рико Верховен во Тајланд се подготвува за Силва и Бадр Хари

Riko verhoven vo Tajlnad

Рико Верховен во декември во Германија ќе се бори со Бадр Хари.

Претходно, на 9 септември во Њу Џерси петти пат ќе ја брани титулата во тешка категорија на Глори против Бразилецот Андерсон Бредок Силва.

Во склоп на подготовките 27-годишниот Холанѓанец отпатува во Тајланд. За престојните мечеви се подготвува во Суперпро сами џим.

print