Рико Верховен е „Борец на годината на Глори“

Втора година по ред Рико Верховен ја освои наградата „Борец на годината на Глори“. „Кралот на кикбоксот“ го претстави Глори во Кина и успеа да го победи Антонио Силва со ТКО.

Во декември тој го освои првото место на Глори 49 во Ротердам и победувајќи го со ТКО Џамал Бен Садик.

Меѓу номинираните беа:

Аниса Мексен – таа се приклучила на Глори во 2017 година и успеа да ја порази шампионката Тифани ван Сост

Печпаномрунг Кијатмоокао – кој стигна до 4-1 во 2017 година и го нокаутира и го зашемети Закарија Зугари

Мурел Гроенхарт – успеа да ја освои титулата во полусредна категорија.

print

Можеби ќе ви се допадне...