Ригондо се врати со нокаут во првата рунда (ВИДЕО)

Кубанската ѕвезда Гилермо Ригондо се врати со импресивана победа во рингот. Двократниот олимписки шампион го збриша Мексиканецот Џовани Делгадо на гала вечерта во Лос Анџелес, со нокаут во првата рунда.

Ова беше петти последователен пораз за 27-годишниот Делгадо.

Ригондо 13 месеци беше борба на официјален меч. Во последената борба во декември 2017 година загуби од Васил Ломченко.

.

print