Репрезентативецот Јасин Реџелари има примамлива понуда за тренер во САД

klubot-na-jasin-vo-sad

Македонскиот репрезентативец во борење, Јасин Реџелари, доби примамлива понуда во САД од клубот Тотал форс врестлинг скул да работи како тренер.

Jasin vo mok za ei

„Ова е голем клуб. Ми понудија да работам и како тренер, но мислам дека се уште имам да дадам за овој спорт“, вели Јасин за Ipon.mk.

Борачот на Лирија се уште размислува да си го исполни сонот – да настапи на Олимписките игри во Токио 2020 година, но овој пат нормата нема да чека друг да му ја обезбеди, туку самиот тој.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...