Реваншот Џошуа и Кличко во план за ноември

Во исчекување на реваншот меѓу Ентони Џошуа и Владимир Кличко на крајот би можел да се одржи во Америка.

Ако Кличко бара реванш, втората битка ќе се одржи на 11 ноември во Т-Мобиле Арена во Лас Вегас.

„Се сретнав со луѓето од МГМ и Т-Мобиле Арена во Лас Вегас, кој е прв избор, а 11 ноември е закажаниот датум“, изјави промоторот на Џошуа Еди Херн за Скај спорт.

Херн неодамна го посети Вегас и откри дека побарал лиценца за организирање на настан во Невада.

И самиот Џошуа беше во Вегас. Го посети Флојд Мејведер и се сликаше пред неговата сала.

 

print

Можеби ќе ви се допадне...