Рамадан Мустафовски со бронзен медал од Балканското првенство, втор за Македонија (ФОТО)

Рамадан Мустафовски (-86 кг) го освои вториот медал за Македонија на Балканското првенство за јуниори во Бурса, Турција. Мустафовски го  освои бронзениот медал.

Тој до медалот стигна со една победа и два порази.

Вчера Елмедин Сејфулаху (-60 кг) го освои сребрениот медал, а денеска настапуваат уште четворица наши борачи: Минир Реџепи -55 кг, Ријад Реџепи -66 кг, Бујамин Ниши -74 кг и Кристијан Крстев 120 кг.

Во недела се екипните борби.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...