Рамадан Мустафовски загуби од Полјакот Бјелавски на ЕП

И Рамадан Мустафовски (-86 кг) е поразен во првиот настап на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Истанбул- Турција,

Мустафовски во квалификациите загуби со 0-9 од Михал Јан Бјелавски од Полска.

Ова е трет пораз на нашите репрезентативци, бидејќи вчера Фати Вејсели (-65 кг) имаше победа и пораз, а Бунјамин Нуиши (-79) загуби во првата средба.

Ipon.mk

print