Пулев против Дилиен Вајт за предизвикувач на Џошуа

Познати се датата и местото за супер дуелот меѓу Кубрат Пулев (25-1, 13 KO) и Дилиен Вајт (23-1, 17 KO).

Уайт нокаутира Браун и чака Дионтей Уайлдър!

Ето как Дилиън Уайт накаутира Лукас Браунhttps://www.sportal.bg/news.php?news=716268

Posted by Sportal.bg on 2018 m. kovo 26 d.

Мечот на кој официјално ќе се утврди предизвикувачот за ИБФ титулата на Ентони Џошуа, ќе се одржи на 21 јули во „О2 арена“ во Лондон.

Веста ја најави самиот Вајт преку Твитер. Тој додаде дека не може да чека за официјална потврда за неговиот следен натпревар.

Вајт има желба да се Бори со Дионтеј Вајлдер или Александар Поветкин, но преговорите и со двајцата пропаднаа и сега сака да ја искористи можноста да дојде до меч со Џошуа.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...