Пролетер освои 13 медали на Државното џудо првенство за сениори и деца (ФОТО)

Прилепски Пролетер на Државното првенство во џудо за сениори и деца освои 13 медали – 4 златни, 5 сребрени и 4 борнзени.

Првенството се одржа изминатиов викенд во Скопје со околу 100 натпреварувачи во двете конкуренции.

print