Продолжува медалијадата на Хамза Јашари – сребрен медал на Афирканскиот куп Тунис 2018 (ФОТО)

Продолжува серијата на финални мечеви и медали за Хмаза Јашари. Денеска се бореше во финалето на Африканскиот џудо куп за кадети во Тунис 2018 во категоријата до 66 килограми и го освои сребрениот медал.

На Купот настапуваат 176 натпреварувачи, 101 во машка и 75 во женска конкуренција од 18 земји.


Ipon.mk

print