Прво соочување на Џошуа и Паркер (ВИДЕО)

Се одржа првата прес-конференција за мечот за обединување на титулите во тешка категорија меѓу ВБА, ИБФ и ИБО шампионот Ентони Џошу и ВБО првакот Џозеф Паркер.

28-годишниот Британец со две години помладиот Новозеландец ќе се бори на 31 март на стадионот Принсипалити во Кардиф.

Паркер изрази желба на патот до рингот да го придружува неговиот пријател Тајсон Фури.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...