По две злата и бронзи за младите џудисти на Дрим во Ниш (ФОТО)

Младите натпреварувачи Дрим денеска освоија два златни и два бронзени медали на Меѓународниот турнир  Медиана во Ниш, Србија.

Со медали се закитија:
-Доријан Петкоски (-22 кг) – златен
-Марио Нелоски (-38 кг) – златен
-Анамарија Стојмиловска (-28 кг) – бронзен
-Александар Шулески (-50 кг) – бронзен.

На турнирот учествуваа 250 натпреварувачи.
Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...