Пораз на Вилнис, Печ ја одбрани титулата на Глори во Орландо (ВИДЕО)

Глори одржа уште еден настан на американско тло.

Во главната борба на настанот во Орландо, Печпаномрунг Кијатмоокао со убедлива изведба ја одбрани на титулата во перолесна категорија. 24-годишниот Тајландец ги доби сите пет рунди против Узбекистанецот Анвар Бојназаров.

Д’Анџело Маршал со едногласна одлука на судиите го победи поранешниот тренинг-партнер Јахфар Вилнис.

HEAVYWEIGHTS DROPPING 💣D’Angelo Marshall outworked Jahfarr Wilnis on his way to a decision victory! #GLORY67

HOW TO WATCH: https://t.co/bs1kjax1Fm pic.twitter.com/LTfWtRA5aQ
— GLORY Kickboxing (@GLORY_WS) July 6, 2019

Американецот Кевин ван Ностранд го изненади поранешниот шампион Сериј Адамчук во перолесна категорија и го порази со едногласна одлука на судиите.

Елвис Гаши со удар со нога во телото и го нокаутира Џастин Хугтон за само 23 секунди.

https://www.facebook.com/watch/?v=343001509715081
print