Познати противниците на нашите џудисти на ЕП за кадети

Нашите џудисти на Европското џудо првенство за кадети во Каунас, Литванија, ги добија следните противници Хамза Јашари (-66 кг) во првото коло ќе се бори со Даниел Нуриев од Естонија, Еди Шерифосвки (-73 кг ) се среќава со Италијанецот Матија Просдоцимо и Арбреша Реџепи (-48 кг) ќе се спротивстави на Нуне Назарјан од Ерминија.

Селекторот Горан Мицкоски смета дека нашите репрезентативци може да остварат добар резултат на ова ЕП.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...