Погледнете како Нурмагомедов и Кормиер спорат кој од нив ќе дојде до најголемиот ММА меч во историјата (ВИДЕО)

Шампионот во полутешка и лесна категорија на УФЦ, Даниел Кормиер е во преговори со кечерската легенда Брок Леснар за голема борба меѓу нив.

Соборецотот на Д.К. – Хабиб Нурмагомедов, исто така доби златна можност да ќе ги натера сите ММА љубители да зборуваат речиси само и единствено за него, имено да се сретне со суперѕвездата Конор Мек Грегор.

Кормиер и Нурмагомедов се соборци во еден од најголемите и успешни ММА тимови на САД – Американ кик бокс академи со седиште во Сан Хозе, Калифорнија. Покрај тешките вежби низ кои минуваат, секогаш останува време да се фатат еден со друг и да прават забавни клипови за своите фанови.

Погледнете како двајцата спортисти се расправаат за тоа кој ќе учествува во најголемиот ММА меч во историјата на спортот.

.

print