Повторна средба на Пакијао и Мејведер на НБА меч (ВИДЕО)

Флојд Мејведер и Мани Пакијао пред борбата во 2015 година се сретнаа на кошаркарски меч во Мајами.

По средбата имаа состанок во хотелската соба кој го отвори патот за борбато која донесе приход поголе од половина милијарда долари.

Легендарните боксери повторно се сретнаа на НБА средба, овој пат во Лос Анџелес, каде што Клиперси беа домаќини на Шарлот Хорнетс.

Откако го виде Мејведер, Филипинецот му пријде и му пружи рака на ривалот.

Веќе некое време се пуштаат гласини за реванш, но Пакијао прво мора да го победи Адриен Бронер на 19 јануари.

.

print