Повредениот Усик не сака меч со Гасиев во Русија

Украинската суперѕвезда во тешка категорија Олександр Усик се здоби со повреда на лактот. Шампионот на ВБЦ и ВБО се подготвуваше за финалето на Светските боксерскса супер серија. Тој ќе се бори против непоразениот Русин Мурат Гасиев за трофејот на Мухамед Али.

Средбата првично беше закажана за 11 мај во Џеда. По вестите, Гасиев го прекина подготвителниот камп во САД и се врати дома. Се уште не е јасно кога и каде ќе се одржи борбата.

Една опција е тоа да се случи налето во Русија, но украинскиот штаб рече дека ова сценарио не ги задоволува.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...