Поветкин го нокаутира Прјас во петата рунда (ФОТО)

Александар Поветкин (34-1, 24 КО) го нокаутира Дејвид Прајс (22-5, 18 КО) во петата рунда на мечот во тешка категорија во Кардиф, Велс.

Интерсно е што и двајцата имаа по еден нокдаун во третата рунда.

Поветкин ја освои интерконтиненталната титула во тешка категорија и се очекува да биде наредниот ВБА предизвикувач на Ентони Џошуа.

Но, Дилиен Вајт изјави дека е подготвен да биде наредниот противник на Русинот.

.

print