Поветкин го нокаутира Дјуопа (ВИДЕО)

povetkin-sam

Во Екатеринбург се одржи борба меѓу рускиот боксер Александар Поветкин и Французинот Јоан Дјупа.

povetkin-go-nokautira-djupa

 Поветкин го нокаутира ривалот во шестата рунда.

Тој денес требаше да се бори Канаѓанецот Бирмејн Стиворн за привремената титула во тешка категорија на ВБЦ, но мечеот беше откажан поради позитивен допинг тест на Поветкин.

 Како што е наведено од Андреј Рјабински, промоторот на Поветкин, Дјупа се појавил како резервен противник на рускиот боксер.

https://youtu.be/lFzbkKxeQGo

print

Можеби ќе ви се допадне...