Победа и пораз на Енвер Исмаили на Светското првенство за ветерани (ФОТО)

Енвер Исмаили во категоријата до 78 килограми забележа победа во првото коло на Светското првенство во борење за ветерано во Пловдив, Бугарија, против Батулга Чоијамц од Монголија со 4-0, а во второто е поразен од Жак Росоу од Јужна Африка со 0-8.

Нашиот втор натпреварувач Трајан Ангелов се уште не настапил во категоријата до 100 килограми.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...