Плакатот на „Скопје опен 2018“ со европскиот шампион Дејан Георгиевски (ФОТО)

Македонската таеквондо федерација (МТФ) го најави 5.Меѓународен таеквондо турнир „Скопје опен 2018“ со плакатот на кој во преден план е европскиот сениорски шампион Дејан Георгиевски.

Според МТФ, тоа ќе биде празник за македонското таеквондо, бидејќи се очекуваат преку 500 натпреварувачи од над 10 држави.
Турнирот ќе се одржи на 21 април, а ќе се натпреваруваат деца, кадети, јуниори и сениори во А и Б класа.

print

Можеби ќе ви се допадне...