Пинк Пантер поразен на гостувањето кај Сесвете 0-16 (ФОТО)

 

Во 10.коло на Регионалната боксерска лига нашиот претставник Пинк Пантер во Загреб го претпрпе најубедливиот пораз во натреварување од Сесвете 0-16.

Пинк Пантер три борби изгуби без борба. Јасин Мифтар имаше температура. Ташков го мина мерњењето но не се појави во рингот. Гоце Јанески ја изгуби борбата откако го повреди рамото. А една од најинтересните борби на вечерта била меѓу Лука Пратљачиќ и Марко Доциќ која хрватскиот боксер ја доби со нокаут во првата рунда, а тоа е негов трет нокаут во РБЛ.

БК Сесвете – Пинк Пантер 16-0
-56 кг Тамаш Килити – Алмир Нуришоф (едногласна одлука на судиите)
-60 кг Матео Комадина – Јасмин Мифтар (без борба)
-64 кг Никола Сарциа – Денис Муаремовски (едногласна одлука на судиите)
-69 кг Јосип Матиќ – Стеван Ѓокиќ (едногласна одлука на судиите)
-75 кг Мате Рудан – Гоце Јанески (ТКО, Р1)
-81 кг Дамир Плантиќ (без борба)
-91 кг Лука Пратљачиќ – Марко Доциќ (КО, Р1)
+91кг: Бранимир Ловрен – Димитар Ташков (без борба)

print

Можеби ќе ви се допадне...