Петер Аертс се враќа во рингот во Чешка

Петар Аертс не може без рингот.

Легендарниот 47-годишен Холанѓанец нова борба ќе има на 26 јули во Прага во настанот Јангејмс фајт најт.

Трикратниот победник на К-1 Гранд при ќе се сретне со Јан Сукуп.

Во јануари Аертс настапи на егзибициски меч со Атакан Арслан, а во април минатата година на ВФЛ настанот во Алмере со едногласна одлука го победи Французинот Нордин Махидин.

На настанот во Прага, Томаш Хрон се бори со Белорусинот Пјотр Романкевич.

Најавен е настап и на Ондреј Хутник.

print

Можеби ќе ви се допадне...