Пакијао сака реванш со Хорн во Филипините

Филипинската суперѕвезда во бокс откри дека се надева оти реванш мечот со Џеф Хорн (Австралија) ќе го направи во неговата татковина.

Првата средба се одржа во Австралија. Дуелот му припадна на Хорн со прилично контроверзна одлука на судиите.

„Ние ќе се потрудиме да оствариме средба на Филипините, ова ќе биде добро за нашата земја во однос на туризмот, а имам многу пријатели кои ме поддржуваат. Отсекогаш сакав мојата последна битка да се одржи на Филипините“, изјави Пакијао.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...